Kominki na pellet w Szczecinie

Systemy grzewcze wykorzystywane obecnie w obiektach architektonicznych, również użytkowych, podlegają jasnym i konkretnym przepisom. Wszystko to w trosce o środowisko. Pellet stanowi obecnie coraz popularniejsze paliwo stałe, które może zasilać zarówno mniejsze piecyki grzewcze, stosowane w domach, jak również te duże w obiektach przemysłowych. Rozwiązanie to jest bardzo ekologiczne, a jednocześnie wydajne. W pierwszej fazie z pelletu zostaje odparowana woda. Z uwagi na jej niewielką ilość proces ten trwa krótko. Następnie przy minimalnej temperaturze 270 stopni Celsjusza następuje wydzielanie gazów, takich jak metan, tlenek węgla, wodór oraz jego pochodne, które również są spalane, podobnie jak węgiel drzewny, który finalnie powstaje z pelletu. Dodatkowym atutem tego paliwa stałego jak łatwość jego przenoszenia oraz składowania.

Kominki na pellet – Szczecin

Kominki to doskonałe uzupełnienie przestrzeni takich jak salon czy gabinet. Ze względów technicznych montowane są jest przede wszystkim w domach jednorodzinnych. Obok aspektów estetycznych czy możliwości stworzenia niepowtarzalnego klimatu należy wspomnieć, że rozwiązanie to jest również bardzo praktyczne, ekologiczne, często także pozwala na redukcję kosztów w okresie grzewczym. Nowoczesne modele kominków zasilane pelletem są bardzo łatwe w obsłudze. Zostają uruchomione za pośrednictwem odpowiedniego guzika. Dodatkowo pellet pozwala na redukcję zanieczyszczeń. Wysokiej jakości paliwo tego typu spala się w 92%, a sam proces ten trwa dłużej niż w przypadku innych materiałów – przy jednoczesnym braku spadku temperatury. Kominki na pellet są bezpieczniejsze niż grzejniki gazowe, jak również zapewniają więcej energii cieplnej niż modele elektryczne.
Zadzwoń do nas!

CENTRUM KOMINKOWE

Instalujemy kominki w mieszkaniach i domach na obszarze Szczecina i okolic. Zadzwoń do nas lub napisz. Sprawimy, że kominek w salonie nada blasku Twojemu życiu!

DANE KONTAKTOWE

Szczecińskie Centrum Kominkowe,
ul. Kolumba 6
70-035 Szczecin
Kom: 577 941 236
E-mail: biuro@centrumkominkowe.com
© Centrum Kominkowe Szczecin 2021. All Rights Reserved. .