Kominki z płaszczem wodnym

Kominki z płaszczem wodnym to praktyczne rozwiązanie, które oprócz walorów estetycznych służy jako źródło ogrzewania całego domu.

Taki kominek może działać jako samodzielny system centralnego ogrzewania lub jako dodatkowe (alternatywne) źródło ciepła, które współpracuje z naszą główną instalacją CO.

Jak działa kominek z płaszczem wodnym?

Tradycyjny kominek ogrzewa tylko powietrze w miejscu, w którym się znajduje. Kominek z płaszczem wodnym, choć wygląda jak tradycyjny kominek, to ogrzewa wodę w zbiorniku, która trafia do instalacji grzewczej domu, czyli do zamontowanych w domu grzejników czy ogrzewania podłogowego. Tym sposobem taki kominek może ogrzać cały dom, a nie tylko salon, w którym najczęściej jest umieszczony. To oczywiście wymaga odpowiedniej instalacji, która tę wodę będzie sprawnie i bezpiecznie rozprowadzała.

Z zastosowaniem odpowiednich rozwiązań taki kominek może ogrzewać również wodę użytkową w naszym domu.

Kominek wodny współpracuje (czyli może być łączony) z każdym innym źródłem centralnego ogrzewania w domu, jak kotły na różny opał, pompa ciepła czy nawet kolektory słoneczne.

kominki z płaszczem wodnym

NASZE MARKI KOMINKÓW Z PŁASZCZEM WODNYM

Arysto
BEF Home
Defro
Hajduk
logo kratki pro
Spartherm logo

Kominek z płaszczem wodnym, czy warto?


Zdecydowanie jest to rozwiązanie godne polecenia. Odpowiednio dobrany, wydajny kominek z płaszczem wodnym, świetnie sprawdzi się w nowoczesnym domu jednorodzinnym, jako alternatywne źródło ogrzewania. Jest to niedrogie i przede wszystkim bardzo wydajne rozwiązanie do ogrzewania, nawet w najmroźniejsze dni i w tym samym czasie tradycyjne, przytulne palenisko w salonie.

Koszt drewna do takiego kominka, w stosunku do rachunków za prąd czy gaz w sezonie grzewczym jest nieporównywalnie mniejszy, dzięki czemu ta inwestycja szybko się zwraca, a potem generuje oszczędności, zapewniając ciepło w całym domu.

Jak wybrać kominek z płaszczem wodnym?


Warunkiem wydajnego i ekonomicznie opłacalnego używania takiego kominka jest poziom jego sprawności. To dlatego, że co prawda im większa komora spalania, tym większa moc takiego kominka, to nie zawsze ta moc przekłada się na wydajność ogrzewania wody. Kiedy tak się dzieje, zwiększamy tylko koszty eksploatacji kominka, który w praktyce nie spełnia swojej funkcji.

Dlatego bardzo ważnym parametrem kominka z płaszczem wodnym jest jego sprawność, czyli ilość z wyprodukowanej energii, która faktycznie przekazywana jest do ogrzewania wody. Przy niskiej sprawności, możemy mieć dużą moc, która będzie ogrzewała pomieszczenie, w którym jest kominek, a nie tak dobrze wodę w instalacji, a nie o to nam chodzi.

Co to oznacza w praktyce?

Wysoka sprawność takiego kominka gwarantuje, że większość wyprodukowanej energii trafi do systemu ogrzewania i będzie ciepło w całym domu, a nie tylko gorąco przy samym kominku. Dodatkowo inwestycja w taki kominek o lepszej wydajności, zwróci się nam w przeciągu 1-4 lat i dalej będzie generować tylko oszczędności na ogrzewaniu.

Podczas gdy zaoszczędzenie na wydajności kominka, będzie skutkowało wysokimi kosztami eksploatacyjnymi i nieprzyjaznym sposobem funkcjonowania przez cały okres używania naszego kominka z płaszczem wodnym.

W Centrum Kominkowym Szczecin z chęcią doradzimy Ci, jaki kominek z płaszczem wodnym wybrać do Twojego domu. Załatwisz u nasz wszystko w jednym miejscu

Kontakt
FAQ - Często zadawane pytania:

Jaki kominek z płaszczem wodnym na 70 m2, 100 m2, 120 m2 czy 140 m2 domu?

Kominek z płaszczem wodnym może być spokojnie używany jako jedyne źródło ogrzewania domu, nawet tego większego. Warunkiem jest wybór odpowiedniego wkładu, który zapewni umiarkowaną, równomierną i długotrwałą moc grzewczą przy komfortowej obsłudze.

Wybór kominka musi uwzględniać wiele parametrów, nie tylko metraż, ale i kubaturę i poziom strat ciepła w budynku, który ma być ogrzany, dlatego po poradę, jaki kominek warto wybrać w Twojej sytuacji, zapraszam do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania, udzielimy fachowej porady oraz bezpłatnie zaplanujemy i wycenimy Twój kominek. Przejdź do formularza kontaktowego teraz.

   CENTRUM KOMINKOWE

   Instalujemy kominki w mieszkaniach i domach na obszarze Szczecina i okolic. Zadzwoń do nas lub napisz. Sprawimy, że kominek w salonie nada blasku Twojemu życiu!

   DANE KONTAKTOWE

   Szczecińskie Centrum Kominkowe,
   ul. Santocka 39 budynek G
   70-083 Szczecin
   Kom: 577 941 236
   E-mail: biuro@centrumkominkowe.com